Geovigo | Oprogramowanie LiDAR
2423
page-template-default,page,page-id-2423,page-parent,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Oprogramowanie LiDAR

Oprogramowanie LP360 można wykorzystać do wizualizacji, przetwarzani i generowania produktów pochodnych pozyskanych w ramach lotniczego skanowania laserowego.
Aplikacja LP360 działa jako samodzielne oprogramowanie oraz jako wtyczka do aplikacji ArcGIS. Oprogramowanie dostarczane jest na trzech poziomach zaawansowania. Każdy z poziomów posiada ważne funkcje pozwalające m.in. na wczytywanie ogromnych zbiorów danych, kontrolę jakości, generowanie różnego typu modeli wysokościowych, ręczną i automatyczną klasyfikacji chmury punktów oraz ekstrakcję obiektów takich jak budynki, roślinność czy też tory kolejowe Do ważnych funkcji oprogramowania można zaliczyć rysowanie i wykorzystanie linii nieciągłości terenu, analiza objętości oraz rysowanie ręcznych i automatycznych profili terenowych.

Oprogramowanie specjalnie zaprojektowane do zastosowań dronowych. Aplikacja wyodrębnia informacje oraz tworzy produkty pochodne z danych pozyskanych przez bezzałgowe statki powietrzne (UAV). LP360 sUAS przetwarza chmury punktów pochodzące z systemów LiDAR, a także uzyskanych na drodze stereo matchingu (Structure from Motion -SfM). Oprogramowanie pozwala na kontynuowanie pracy z chmurami punktów po ich otrzymaniu i wstępnym przetworzeniu w takich aplikacjach jak PhotoScan czy Pix4D. LP360 ma szybki zwrot z inwestycji (ROI) – pozwala na zwrot nawet w przypadku kilku prac terenowych.

Wyjątkowe rozszerzenie dla aplikacji AutoCAD znacznie zwiększające wykorzystanie narzędzi przetwarzania chmury punktów w tym oprogramowaniu. Aplikacja usprawnienia i optymalizuje pracę z chmurami punktów LiDAR w tym środowisku.

Rozszerzenie pozwalające na generowanie obrazów rastrowych bezpośrednio z chmury punktów. Dzięki temu projekt zawierający chmury punktów jest lżejszy niż ten z danymi LiDAR. Oprogramowanie w znaczący sposób przyspiesza pracę z tego typu danymi w oprogramowaniu Revit, wspierając różnorakie prace BIM.

Obecnie jedyne rozszerzenie na rynku pozwalające wczytywać, a w rezultacie pracować z danymi LiDAR o dowolnym rozmiarze bezpośrednio w oprogramowaniu SketchUp. Aplikacja jest intuicyjna i łatwa w użyciu.

Oprogramowanie pozwalające na wykonanie pełnego przetwarzania danych pozyskanych na drodze skanowania laserowego z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Oprogramowanie tworzy projekt, łączy poszczególne linie lotu, jest zintegrowane z Applanix POSPac, pozwala na geokodoawnie i kolorowanie danych LiDAR, a także tworzenie ortoobrazów.

LiDAR Server to najlepszy serwer do prezentowania i dostarczania danych LiDAR. Ta aplikacja webowa zapewnia płyną wizualizację danych, poprzez dowolna przeglądarke internetową. Oprogramowanie pozwala na wizualizację chmury punktów w oknie 2D i profilu. LiDAR Server posiada specjalny moduł umozliwiajacy pobieranie danych, a także dostęp do danych pochodzących ze skanowania laserowego poprzez wykorzystywane standardy OGC.